null

„Lato w mieście” we Włochach trwa!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzieci siedzące na ławkach w hali sportowej OSiR słuchają pogadanki policjanta na temat bezpiecznych zachowań.
Dzieci na zajęciach edukacyjnych o bezpieczeństwie. Fot. BBiZK

W dniu 29 sierpnia br. w Ośrodku Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Włochy przy ul. Gładkiej 18 odbyło się spotkanie z dziećmi biorącymi udział w akcji „Lato w mieście”.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Włochy i Wydział ds. nieletnich i patologii Komendy Rejonowej Policji Warszawa III.

W jego trakcie funkcjonariusze Policji przeprowadzili pogadankę – zajęcia edukacyjne o zasadach zachowania się nad wodą, w tym korzystania z kąpielisk strzeżonych, właściwym zachowaniu się na basenie, a także sposobie postepowania w przypadku zagubienia się na plaży lub w centrach handlowych i innych publicznych miejscach. Ponadto przypomniano dzieciom numery alarmowe oraz zasady prawidłowego przekazywania informacji o zdarzeniu, gdyby dzwoniły na numer alarmowy 112.

Podczas spotkania przedstawiciel Delegatury przekazał Dyrektor OSiR Włochy komiksy „Pomagam, bo umiem”, opaski i zawieszki odblaskowe – zakupione przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Przedstawiciel Delegatury BBiZK w Dzielnicy Włochy przekazuje Dyrektor OSiR przeznaczone dla dzieci komiksy i odblaski. W tle dzieci siedzące na ławkach w hali sportowej.