null

"Leśni Podróżnicy z Południa" w Komisariacie Policji Warszawa Ursus

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzieci w Gabinecie Komendanta - po lewej stronie grupa dzieci, w tle na ścianie godło polskie, po prawe stronie biurko za którym stoi Zastępca Komendanta.
"Leśni Podróżnicy z Południa" na wizycie w Komisariacie Policji Warszawa Ursus. | Autor: BBiZK

4 listopada 50 Warszawska Gromada Zuchowa "Leśni Podróżnicy z Południa" (Chorągiew Stołeczna ZHP) złożyła wizytę w Komisariacie Policji Warszawa Ursus.

Po komisariacie oprowadzał ją osobiście Zastępca Komendanta Komisariatu Policji Warszawa Ursus, Podinspektor Maciej Cepil, przy udziale pracownika Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus. Komendant pokazał gościom najciekawsze miejsca: Gabinet Komendanta, pomieszczenie Zakładu Obsługi Systemu Monitoringu, dyżurkę, pomieszczenie przejściowe, pokoje policjantów i salę odpraw.

Dzieci dowiedziały się jak wygląda miejsce pracy policjanta oraz mogły zobaczyć w jaki sposób działa lustro weneckie. Na pytanie Komendanta – "Kto z Was chce zostać policjantem?" odpowiedziały pytaniem: "A ile zarabia policjant?".

Na zakończenie spotkania mogły wejść do radiowozu oraz otrzymały pamiątkowe odblaski w kształcie policjanta oraz zakładki przekazane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz długopisy zapewnione przez Burmistrza Dzielnicy Ursus.

Dzięki wizycie w komisariacie zuchy wraz z nową wiedzą zdobyły sprawność "POLICJANT".

Po lewej stronie dyżurka na Komisariacie - widoczne monitory stojące na biurku. Po prawej stronie Policjant oprowadza grupę zuchów.
Zobacz galerię (8 zdjęć)
Pomieszczenie policji - po lewej stronie lustro weneckie a w nim odbijająca się stojąca po prawej stronie grupa dzieci wraz z druhną.
Dzieci w pomieszczeniu przejściowym (za kratami), w przejściu Zastępca Komendanta.
Dzieci siedzą na krzesłach w sali odpraw. W tle zapisana tablica na ścianie. Policjant rozmawia z dziećmi.
Grupa dzieci w pokoju Zakładu Obsługi Systemu Monitoringu - po lewej stronie biurka z monitorami, na których jest widok z kamer; po prawej stronie policjant wraz z grupą dzieci.
Grupa dzieci wsiada do radiowozu na sygnałach - włączone niebieskie światło. Przy drzwiach radiowozu policjant.
Grupa dzieci trzymająca odblaski. Zdjęcie zrobione wieczorem - na dworze już ciemno.
Zastępca Komendanta Komisariatu Policji Warszawa Ursus prezentuje otrzymane od zuchów podziękowanie.