null

„Nie dla Narkotyków” w Rembertowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Policjantka prowadzwdzi wykład o środkach psychoaktywnych dla rodziców i opiekunów prawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 189 przy ul. Dwóch Mieczy 5 w Rembertowie.
Zajęcia na temat narkotyków dla rodziców w Rembertowie. | Autor: BBiZK

Narkotyki, substancje psychoaktywne – czy jako rodzic wiesz jak je rozpoznać i jak reagować na niepokojące zachowanie twojego dziecka?

17 listopada 2022 roku dzielnicowi z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów wraz z przedstawicielem delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przeprowadzili kolejne spotkanie informacyjno-edukacyjne dla rodziców i opiekunów prawnych uczniów klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej nr 189 przy ul. Dwóch Mieczy 5 w Warszawie.

Podczas spotkania policjanci przy pomocy specjalistycznej walizki narkotykowej edukowali rodziców jak rozpoznać czy dziecko eksperymentuje z narkotykami i substancjami psychoaktywnymi oraz jakie przedmioty znalezione przy nieletnich mogą niepokoić. Każdy z rodziców miał możliwość zapoznać się z zawartością walizki, a także porozmawiać i uzyskać informację jak reagować w przypadku ujawnienia środków odurzających.

Wykład spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Policjanci na spotkaniu przytaczali przykłady z którymi mają do czynienia podczas pełnienia służby na terenie dzielnicy Rembertów. Dzięki takim spotkaniom i rozmowom otwieramy oczy rodzicom oraz uświadamiamy, że niestety temat narkotyków i uzależnień młodzieży jest bardzo poważny i nie należy przejść obok niego obojętnie.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 189 w Rembertowie wraz z dzielnicowymi z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów przeglądający zawartość walizki edukacyjno-profilaktycznej.
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Dzielnicowi z Komisariatu Policji Warszawa-Rembertów, pedagog ze Szkoły Podstawowej nr 189 w Rembertowie przeglądają zawartość walizki edukacyjno-profilaktycznej Komendy Stołecznej Policji.
Walizka edukacyjno-profilaktycznej Komendy Stołecznej Policji zawierającą przedmioty najczęściej wykorzystywane do zażywania, przechowywania, dystrybucji i wykrywania narkotyków.
Testery do badania substancji środków odurzających.