null

"NIE dla tlenku węgla" na Pradze Północ

Drukuj otwiera się w nowej karcie
„NIE dla tlenku węgla” na Pradze Północ Fot. BBiZK
„NIE dla tlenku węgla” na Pradze Północ Fot. BBiZK

W związku z wciąż obecnymi w naszych domach zagrożeniami zatruciem tlenkiem węgla (potocznie zwanym czadem) Delegatura BBiZK wraz z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą nr 5 KM PSP m.st. Warszawie prowadzi kampanię „NIE dla tlenku węgla”.

22 marca 2017 r. organizatorzy spotkali się w siedzibie Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy przy ul. Jagiellońskiej 23 z administratorami budynków komunalnych. Prelekcję poprowadził strażak z JRG nr 5. Omówił zagrożenia wynikające z zatruć tlenkiem węgla: skąd się bierze ten gaz, dlaczego jest taki niebezpieczny oraz jak zapobiec zatruciu. Zaprezentowany został film „Tlenek węgla”, zrealizowany przez KMPSP w Radomiu a zgromadzonym zostały rozdane ulotki „Czad i ogień – obudź czujność”.

Kolejne szkolenie z udziałem administratorów odbędzie się 29 marca b.r. Następnie planowane są spotkania z mieszkańcami zwłaszcza tych domów, w których zamontowane są gazowe podgrzewacze wody, piece węglowe, gazowe lub olejowe oraz kuchnie gazowe i kominki – ponieważ to one są potencjalnymi źródłami zagrożenia.

Z uwagi na fakt, że tlenek węgla jest gazem niewyczuwalnym dla człowieka, organizatorzy zachęcają do montowania w domach czujek tlenku węgla, których zadaniem jest wykrywanie czadu i generowanie sygnałów alarmowych w sytuacji wykrycia jego nadmiernego stężenia w powietrzu.

„NIE dla tlenku węgla” na Pradze Północ Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
„NIE dla tlenku węgla” na Pradze Północ Fot. BBiZK