null

"Pieszy widoczny to pieszy bezpieczny" – dzieci z Wawra już to wiedzą

Drukuj otwiera się w nowej karcie
„Pieszy widoczny to pieszy bezpieczny”. Fot. BBiZK
„Pieszy widoczny to pieszy bezpieczny”. Fot. BBiZK

Bezpieczeństwo jest najważniejsze, a na drodze to podstawa. Wiedzą o tym trzecioklasiści z Wawra, którzy uczestniczyli w pogadankach promujących miejską akcję „Pieszy widoczny to pieszy bezpieczny”.

Lekcje o bezpieczeństwie dla ok. 1000 uczniów klas trzecich z jedenastu szkół podstawowych z terenu dzielnicy Wawer w terminie od 31 października 2017 r. do 20 kwietnia 2018 r. przeprowadzili policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Wawer i przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wawer.

Wszystkim uczniom, którzy samodzielnie chodzą do szkoły, policjantki radziły, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię w miejscach oznakowanych oraz omawiały zasady przechodzenia i zachowania szczególnej ostrożności w miejscach nieoznakowanych – tam, gdzie kierujący pojazdami nie spodziewają się pieszych. Podkreślały przy tym, że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze poza obszarem zabudowanym jest obowiązkowe noszenie po zmroku elementów odblaskowych przez wszystkich pieszych – niezależnie od wieku.

Na spotkaniach omawiane były również, zasady bezpiecznego podróżowania do szkoły np.: jazdy szkolnym autobusem, komunikacją miejską, samochodem z Rodzicami. Policjantki zwróciły uwagę na obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa, korzysta z fotelika lub odpowiedniej podstawki. Dawały dobre rady rowerzystom i miłośnikom hulajnogi, podążającym do szkoły. Z kolei dzieci z entuzjazmem włączały się do dyskusji, bo bezpieczeństwo to rzecz najważniejsza, a dociekliwość najmłodszych nie zna granic.

Na zakończenie akcji „Pieszy widoczny to pieszy bezpieczny”, wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe opaski i światełka ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego, a przedstawicielom szkół i funkcjonariuszom Policji serdecznie dziękujemy za dobrą energię, ciepłe przyjęcie i wspaniałe zajęcia edukacyjne.

„Pieszy widoczny to pieszy bezpieczny”. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (3 zdjęć)
„Pieszy widoczny to pieszy bezpieczny”. Fot. BBiZK
„Pieszy widoczny to pieszy bezpieczny”. Fot. BBiZK