null

"Seniorze uważaj na oszustów" – spotkanie na Żoliborzu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
„Seniorze uważaj na oszustów” – spotkanie na Żoliborzu. Fot. BBiZK
„Seniorze uważaj na oszustów” – spotkanie na Żoliborzu. Fot. BBiZK

To trzecie spotkanie w ramach cyklu spotkań w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom na jakie narażone są osoby starsze w życiu codziennym, realizowane wspólnie przez Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Żoliborz, Komendę Rejonową Policji Warszawa V oraz Komisariat Policji Warszawa Żoliborz.

Jednym ze sposobów zapobiegania przestępczości jest edukacja, dlatego też w trakcie spotkania funkcjonariusze Policji przypomnieli seniorom znane i najnowsze sposoby jakie stosowane są przez przestępców. Poinformowali seniorów o tym, że przestępcy bardzo często modyfikują metody wyłudzania pieniędzy, gdyż na te nagłośnione medialnie coraz trudniej kogoś nabrać i dlatego warto znać najnowsze sposoby działania sprawców. Zachęcali do uczestniczenia w spotkaniach organizowanych przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego na których prezentowane są lokalne zagrożenia i omawiane sposoby ich unikania.

W dalszej części spotkania przedstawione zostały możliwe zagrożenia na które narażeni są seniorzy w wyniku nieprzestrzegania przepisów w ruchu drogowego, a także wspomniano seniorom o zasadach bezpiecznego poruszania się w ruchu pieszym, rowerowym i samochodowym. Przypomniano również numery alarmowe do Policji pod którymi mogą zgłaszać przypadki zagrażające ich bezpieczeństwu.

Seniorzy w trakcie spotkania chętnie zadawali pytania funkcjonariuszom Policji dotyczące ich bezpieczeństwa, a także dzieli się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami w tym zakresie.

Na zakończenie seniorzy otrzymali ulotki informacyjne oraz gadżety odblaskowe przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

 

 

„Seniorze uważaj na oszustów” – spotkanie na Żoliborzu. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
„Seniorze uważaj na oszustów” – spotkanie na Żoliborzu. Fot. BBiZK