null

"Smogowóz" w Rembertowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
„Smogowóz” w Rembertowie Fot. BBiZK
„Smogowóz” w Rembertowie Fot. BBiZK

1 lutego 2018 roku członkowie Komisji Bezpieczeństwa Rady Dzielnicy Rembertów, przedstawiciele służb mundurowych, kierownik delegatury BBiZK oraz przybyli na posiedzenie komisji mieszkańcy mieli okazję obejrzeć specjalistyczny samochód Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Jest to naszpikowane elektroniką laboratorium na kołach.

Ten wyjątkowy pojazd pozwala na wykrycie niebezpiecznych stężeń pyłów zawieszonych, spowodowanych spalaniem odpadów takich jak śmieci, plastik, stare meble, zużyte oleje silnikowe, czy opony. Samochód wyposażony jest w mobilny system pomiarowo-kontrolny oraz w sprzęt pomiarowo-kontrolny, w skład którego wchodzi między innymi zestaw monitora pyłu zawieszonego, przenośny detektor wielogazowy, analizator zanieczyszczenia wody, a także pełny zestaw do analiz wody.

Dodatkowo na wyposażeniu znajduje się przenośna kamera bezprzewodowa, zewnętrzna kamera obrotowa, wytwornica dymu oraz agregat. Każde z urządzeń dostępne w „smogowozie” zostało dokładnie przedstawione i omówione przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem oglądających.

Specyfiką dzielnicy Rembertów jest zabudowa jednorodzinna. W okresie jesienno-zimowym mieszkańcy odczuwają zły stan jakości powietrza. Jest to związane ze spalaniem odpadów w piecach. Według danych z 2017 r. Straż Miejska w dzielnicy Rembertów interweniowała ponad 665 razy, jest to dwukrotny wzrost interwencji w porównaniu z 2016 r.

 

 

„Smogowóz” w Rembertowie Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
„Smogowóz” w Rembertowie Fot. BBiZK