null

"Świeć Blaskiem z Odblaskiem" w wilanowskim Ratuszu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
„Świeć Blaskiem z Odblaskiem” w wilanowskim Ratuszu Fot. BBiZK
„Świeć Blaskiem z Odblaskiem” w wilanowskim Ratuszu Fot. BBiZK

W Urzędzie Dzielnicy Wilanów odbyło się 6 grudnia br. wspólne ubieranie choinki w elementy odblaskowe.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji przy udziale funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wilanów. Choinkę przystrajali uczniowie Szkół Podstawowych numer 261 i 358.

Celem wspólnych działań, jest ograniczenie liczby potrąceń pieszych przez kierujących pojazdami. Piesi są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków.

Podczas prelekcji prowadzonej przez funkcjonariuszy Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej – pracowników „miasteczka ruchu drogowego”, uczniowie dowiedzieli się, że w czasie złej widoczności, gdy pieszy nie posiada elementów odblaskowych, kierowca dostrzega go z dużym opóźnieniem. Po ciemku, bez elementów odblaskowych, jesteśmy widoczni w światłach mijania z odległości zaledwie 20 – 30 metrów. Gdy pieszy jest wyposażony w odblask, kierowca spostrzeże go już z odległości 130 – 150 metrów, czyli około 5 razy szybciej.

Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało prezenty w tym kolorowanki i breloki odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Powyższe działania wpisują się w kampanię prowadzoną przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego „Pieszy widoczny to pieszy bezpieczny”.

Zobacz galerię (2 zdjęć)
„Świeć Blaskiem z Odblaskiem” w wilanowskim Ratuszu