null

„Z borsukiem bezpieczniej” zajęcia dla przedszkolaków w Rembertowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie grupowe z przedszkolami prezentującymi odblaski ufundowane przez BBiZK.
Zajęcia edukacyjne z przedszkolakami w Rembertowie. Fot. BBiZK

Porcję wiedzy i moc atrakcji przygotowaliśmy dla przedszkolaków w Rembertowie w ramach programu "Z borsukiem bezpieczniej".

W dniu 22 września 2022 roku Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Rembertów wspólnie z dzielnicową z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów oraz sierżant Borsukiem – maskotką Komendy Stołecznej Policji zorganizowali spotkanie edukacyjne dla dzieci z Przedszkola nr 376 przy ul. Admiralskiej oraz Przedszkola nr 423 ul. Kadrowa w Rembertowie. 

Główna atrakcja spotkania, czyli maskotka sierżant Borsuk opowiadał dzieciom o numerach alarmowych, kontakcie z osobą nieznajomą, kontakcie z niebezpiecznym przedmiotem i substancją, bezpieczeństwie w przedszkolu ale także poza nim tj. w domu, na placu zabaw, na przejściu dla pieszych czy podczas podróży autem. Dzieci wpatrzone w sierżant Borsuk słuchały opowieści z bardzo dużym zainteresowaniem i uwagą.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymało gadżety zakupione przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Grupa przedszkolaków omawia z policjantką znajomość numerów alarmowych oraz zasad prawidłowego wzywania pomocy.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Grupa przedszkolaków słucha policjantek, które mówi o bezpiecznym przechodzeniu przez przejścia dla pieszych oraz o bezpiecznej podróży autem.