null

„Zając i stonoga, pełna przygód droga” w wawerskim Przedszkolu „Promyk”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
W przedszkolnej sali, na kolorowym dywanie siedzą dzieci i w skupieniu oglądają przedstawienie teatralne.
Przedszkolaki na przedstawieniu w ramach „Lata w mieście”. Fot. BBiZK

W piątek 29 lipca br. 140 dzieci uczestniczących w akcji „Lato w mieście” w Przedszkolu „Promyk”, przy ulicy Dworcowej wzięło udział w interaktywnym przedstawieniu pt. „Zając i stonoga, pełna przygód droga”.

Strażnicy z Referatu Profilaktyki oraz Referatu ds. Promocji, wcielili się w role bajkowych postaci, pokazując dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz, że nie należy ufać nieznajomym. Spektakl, poprzez wywołanie u dzieci emocji i zaangażowanie w toczącą się akcję pomógł lepiej zapamiętać, jakim ryzykiem jest brak ostrożności na drodze czy kontakt z osobami nieznajomymi. Po przedstawieniu, podczas pogadanki, dzieci opowiedziały o swoich wrażeniach ze wspólnej podróży z bohaterami teatrzyku przez miejskie ulice i leśne drogi.

Na zakończenie maluchy otrzymały kamizelki odblaskowe, w których ćwiczyły bezpieczne przechodzenie przez przejście dla pieszych. Prezenty zostały ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Przedszkolaki ubrane w żółte, odblaskowe kamizelki, słuchają strażnika miejskiego, który opowiada o bezpiecznych zachowaniach na drodze.