null

"Zima w mieście" na Woli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
„Zima w mieście” na Woli. Fot. BBiZK
„Zima w mieście” na Woli. Fot. BBiZK

W Szkole Podstawowej nr 351 im. Bolesława Prusa odbyły się zajęciach w ramach akcji „Zima w mieście” zorganizowane przez Referat Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy oraz Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wola.

Zajęcia miały formę nauki przez zabawę, podczas gry w tenisa stołowego czy piłkę nożną promowana była rywalizacja w ramach zasady „fair play”. Dzieci uczyły się także właściwych zachowań w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć np. podczas zimowych zabaw, czy w kontakcie z osobą obcą.

W związku z obchodzonym niedawno dniem Europejskiego Numeru Alarmowego pracownik delegatury BBiZK przypomniał o zasadach korzystania z numeru 112. Przeprowadził symulację rozmowy z operatorem numeru alarmowego, w trakcie której dzieci wykazały się dużą wiedzą. Celem zwiększenia bezpieczeństwa pieszych na drodze zachęcał do posiadania, w widocznym miejscu, elementów odblaskowych.

Dużą atrakcją była obecność trębacza grającego hejnał warszawski, który poza wykonaniem utworu opowiedział jego historię.

W nagrodę za zaangażowanie uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe i zakładki do książek ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

„Zima w mieście” na Woli. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (3 zdjęć)
„Zima w mieście” na Woli. Fot. BBiZK
„Zima w mieście” na Woli. Fot. BBiZK