null

Akcja „Lato w mieście” 2021 nadal trwa!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przedstawiciel Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu, razem z umundurowanym policjantem, rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie.

Wakacje - to czas wypoczynku ale również okazja do dyskusji na temat bezpieczeństwa.

Pracownik Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Targówek, wspólnie z policjantami dzielnicowymi z Komisariatu Policji Warszawa Targówek w ramach warszawskiej akcji „Lato w mieście” 2021, w dniach 16 i 19 lipca odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 398 przy ulicy Rembrandta w Warszawie, aby porozmawiać o bezpieczeństwie.

Podczas zajęć uczniowie z uwagą słuchali, jak bezpiecznie wypoczywać stosując zasady bezpieczeństwa, między innymi w ruchu drogowym, w kontaktach z nieznajomymi, ale także zapoznały się z umundurowaniem policjantów.

Dzieci wykazały się bardzo dużą wiedzą, zadawały dużo pytań, dzieliły się obserwacjami i przykładami z własnego życia. Jedną z atrakcji była prezentacja radiowozu policyjnego i włączenie sygnału świetlnego i dźwiękowego w samochodzie.

W zajęciach wzięło udział 70 uczniów. Na zakończenie, za aktywny udział, wszyscy otrzymali książeczki i kolorowe odblaski, ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Umundurowani policjanci rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Policjantka trzyma w ręku książeczką i przekazuje informacje dotyczące bezpieczeństwa.
Przedstawiciel Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu, razem z policjantką, rozdają dzieciom upominki związane z bezpieczeństwem.