null

Akcja "Bezpieczne powroty" ułatwi wjazd do Warszawy po wakacjach

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W najbliższy weekend (30.08-1.09) Komenda Stołeczna Policji w porozumieniu z Prezydent Warszawy wprowadzi na głównych trasach wlotowych do stolicy rozwiązania ułatwiające powrót z wakacyjnych wyjazdów.

Nadzorem policyjnym zostaną objęte najważniejsze drogi wjazdowe i newralgiczne skrzyżowania. Szczególna uwaga policjantów zostanie skierowana na szosy z południa i północy (Janki, Raszyn, Łomianki). Stołeczni policjanci wspomogą powiatowe komendy policji odpowiedzialne za bezpieczeństwo ruchu na drogach przebiegających przez  miejscowości podwarszawskie.

Korki tworzą się głównie na drogach, które leżą poza administracyjnym terenem stolicy, ale poprosiłam stołeczną policję o wsparcie i rozwiązanie tej uciążliwości dla wracających z weekendu czy wakacji. Zależy nam, aby powrót warszawiaków do domu był bezpieczny. – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy.

Od piątkowego (30.08) popołudnia ruch na skrzyżowaniach będzie regulowany przez policjantów, a dzięki porozumieniu z Zarządem Dróg Miejskich światła sygnalizacji ulicznej zostaną skorygowane pod kątem natężenia ruchu i liczby przejeżdżających samochodów. Oba rozwiązania przyczynią się do skrócenia czasu oczekiwania na wjazd do Warszawy.

Władze Warszawy oraz policja zwraca się z prośbą do mieszkańców o takie  zaplanowanie podróży, aby nie wracać do domu w późnych godzinach wieczornych. Przesunięcie wyjazdu na porę wcześniejszą może w znacznym stopniu skrócić czas dotarcia do celu i uchronić od stania w korkach.