null

Akcja profilaktyczna pn. "Jabłko lub cytryna"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniu 5 września 2013 r. Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy w dzielnicy Praga-Południe we współpracy z Komendą Rejonową Policji Warszawa VII oraz Dyrekcją Szkoły Podstawowej Nr 185 przeprowadziła akcję profilaktyczną pn. „Jabłko lub cytryna”.

Akcja została zrealizowana w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły” i miała na celu promowanie bezpiecznych zachowań na drodze wśród kierowców, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz podniesienie świadomości uczestników ruchu o zagrożeniach mogących wystąpić w rejonie placówek oświatowych. 

W ramach akcji przy ul. Bora-Komorowskiego 31 na warszawskim Gocławiu, dokonano kontroli 24 uczestników ruchu pod kątem przestrzegania przepisów o ruchu drogowym. W przypadku kiedy kierowca ich nie przestrzegał, zamiast mandatu karnego otrzymał od dzieci cytrynę oraz „mandat cytrynowy”, jeśli zaś kontrola wypadła pozytywnie, kierowca otrzymał jabłko oraz dyplom w nagrodę.

W akcji uczestniczyło łącznie 13 dzieci, które nagrodziły dyplomami 15 kierowców, a ukarały mandatem 9. 

Serdecznie dziękujemy za udział w akcji podkom. Joannie Węgrzyniak oraz asp. Pawłowi Pławeckiemu – funkcjonariuszom Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII, asp. Piotrowi Ignaczewskiemu z Wydziału Ruchu Drogowego KSP a przede wszystkim dzieciom i kadrze pedagogicznej ze Szkoły Podstawowej Nr 185.

Akcja przyniosła wiele uśmiechu i radości zarówno dzieciom jak i kierowcom, którzy w większości wykazali się wyrozumiałością, a ukarani obiecali dzieciom, że będą przestrzegać przepisów ruchu drogowego. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zobacz galerię (7 zdjęć)