null

"Bezpieczna droga do szkoły" na Żoliborzu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

31 sierpnia br. w kinie "Wisła" odbyło się inauguracyjne spotkanie z dziećmi w ramach cyklu związanego z bezpiecznym zachowaniem się dzieci w drodze do szkoły. Zostało ono zorganizowane wspólnie przez Komendę Rejonową Policji Warszawa V oraz Żoliborską Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

W czasie spotkania z uczniami szkół podstawowych warszawskiego Żoliborza funkcjonariuszka Policji przekazała informacje o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Omówiła również najważniejsze zasady obowiązujące pieszych i rowerzystów w trakcie korzystania z dróg. Dzieciom przypomniano o potrzebie noszenia elementów odblaskowych, które zwiększają ich widoczność, a tym samym poprawią bezpieczeństwo na drogach oraz ciągach komunikacyjnych. Scharakteryzowano przykładowe niebezpieczne sytuacje, w których należy wezwać pomoc dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Życząc bezpiecznego powrotu do szkół na zakończenie spotkania dzieci otrzymały materiały edukacyjne ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy – komiksy  "Kapitan Wyderka" i "Pomagam bo umiem" oraz odblaski. 

Pracownik delegatury oraz policjantka trzymają w rękach gadżety - komiksy. Przekazują je dziecku stojącego po lewej.