null

BBiZK przygotowuje SZLACHETNĄ PACZKĘ

Drukuj otwiera się w nowej karcie
BBiZK przygotowuje SZLACHETNĄ PACZKĘ
BBiZK przygotowuje SZLACHETNĄ PACZKĘ

Podobnie jak w poprzednich latach, również w tym roku Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego - z inicjatywy pracowników Centrum Powiadamiania Ratunkowego - włączy się w akcję SZLACHETNA PACZKA.

Projekt zakłada udzielenie pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji bytowej, materialnej. Z ogólnopolskiej bazy udostępnionej przez organizatora (Stowarzyszenie Wiosna) wybrana zostaje jedna rodzina, dla której wspólnie przygotowujemy paczki, odpowiadające indywidualnym potrzebom rodziny, a także staramy się realizować drobne marzenia poszczególnych członków rodzin - czasem jest to książka, klocki, żelazko, a czasem nawet tak prozaiczne rzeczy jak ciepłe kapcie albo dobra kawa, czy tabliczka czekolady.

W poprzednich latach (2014-2015) udało nam się zorganizować pomoc o łącznej wartości ponad 6 500 zł (ponad 40 paczek z żywnością, środkami czystości, odzieżą, przyborami szkolnymi, zabawkami, sprzętami agd, itp., do jednej z rodzin trafiła także wersalka).

W tym roku pomagamy panu Marcinowi i pani Katarzynie - małżeństwu z trójką dzieci (chłopcy w wieku 14 i 10 lat, dziewczynka w wieku 7 lat). Rodzina mieszka w małym, jednopokojowym mieszkaniu, a wszystkich pięcioro utrzymuje pan Marcin. Ograniczenia żywieniowe dzieci (alergie pokarmowe, nietolerancja laktozy), wydatki szkolne, na leki i ubrania dla szybko rosnących dzieci powodują, że rodzinie wystarcza jedynie na podstawowe potrzeby; nie stać ich na zakup niezbędnego w domu wyposażenia (m.in. pościeli, ale przede wszystkim kuchenki gazowej - ta, którą mają, jest zepsuta), a tym bardziej na prezenty dla dzieci. W związku z powyższym planujemy zakup brakujących sprzętów i artykułów, jak również przekazanie trwałej żywności (w tym zapasu mleka bez laktozy), środków czystości, ubrań i butów, artykułów szkolnych, a także specjalnych upominków dla wszystkich członków rodziny. Jak zawsze dołączymy kartkę z życzeniami oraz opłatek i sianko na wigilijny stół.