null

Bezpieczeństwo dzieci w ramach akcji "Zima w mieście" na Żoliborzu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
"Zima w mieście" na Żoliborzu. Fot. BBiZK

Podczas tegorocznych ferii zimowych w kinie "Wisła" w dniach 18 i 25 stycznia, funkcjonariuszka z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V oraz przedstawiciel żoliborskiej delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w ramach akcji "Zima w mieście" przeprowadzili z dziećmi spotkania poświęcone tematyce bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych.

Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać i przypomnieć sobie zasady bezpiecznego zachowania, o których należy pamiętać nie tylko podczas wypoczynku. Policjantka omówiła, jak powinny wyglądać zabawy na śniegu czy lodowisku oraz przestrzegała o zachowaniu ostrożności podczas rzucania się śnieżkami czy wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.

Pani policjantka zwróciła szczególną uwagę na zasadę widoczności na drodze i obowiązku używania po zmroku w terenie niezabudowanym elementów odblaskowych, aby być widocznym.

Dzieci z zapałem uczestniczyły w zajęciach oraz zadawały wiele pytań.

W celu utrwalenia przekazanej podczas spotkań wiedzy, dzieci otrzymały kolorowanki pt.: „Bezpieczne dzieci”, „Kapitan Wyderka” oraz elementy odblaskowe przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

"Zima w mieście" na Żoliborzu. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (3 zdjęć)
"Zima w mieście" na Żoliborzu. Fot. BBiZK
"Zima w mieście" na Żoliborzu. Fot. BBiZK