null

Bezpieczeństwo dzieci w Wesołej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupa dzieci w kamizelkach odblaskowych prezentuje książeczki edukacyjne.
Bezpieczeństwo dzieci w Wesołej. Fot. BBiZK

Okres jesienno-zimowy to nie tylko piękne złote liście, czy dobra zabawa na śniegu. To również krótki dzień oraz ograniczona widoczność – zarówno dla kierowców, jak i pieszych.

Jest to okres w którym należy zadbać, przede wszystkim, o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu – dzieci.  Zarówno podczas wycieczek, drogi do i ze szkoły, czy popołudniowych zabaw w gronie koleżanek i kolegów, dzieci muszą być odpowiednio widoczne.

Wychodząc naprzeciw niebezpieczeństwom, jakie niesie ze sobą ta pora roku, Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wesoła przekazała Szkole Podstawowej nr 173 zestawy mające poprawić bezpieczeństwo najmłodszych. Kamizelki odblaskowe, opaski na nadgarstki oraz zawieszki, które z powodzeniem można przypinać do plecaka, czy zewnętrznej części garderoby. Dodatkowo, zawieszki posiadają wzór z numerem alarmowym 112, co pozwoli dzieciom na utrwalenie tego wyjątkowo ważnego telefonu.

Dodatkowo Delegatura przekazała również zestawy książeczek edukacyjnych, które świetnie wypełnią czas najmłodszym podczas niesprzyjających do spacerów i wycieczek, warunków atmosferycznych, a także pozwolą poznać zasady bezpiecznej zabawy, na przykład podczas wizyt na basenie.

Dzieci oglądają przekazane przez Delegaturę książeczki edukacyjne.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Dzieci oglądają przekazane przez Delegaturę książeczki edukacyjne.