Bezpieczeństwo na bulwarach wiślanych i plaży Poniatówka

Sala konferencyjna. Przedstawiciele Miasta Stołecznego Warszawy i służb podczas spotkania w sprawie bezpieczeństwa na bulwarach wiślanych i plaży Poniatówka.
Przedstawiciele Miasta Stołecznego Warszawy i służb podczas spotkania w sprawie bezpieczeństwa na bulwarach wiślanych i plaży Poniatówka. Fot. BBiZK

Bulwary wiślane i plaża Poniatówka to miejsca, gdzie wolny czas spędzają nie tylko warszawiacy i warszawianki, ale także odwiedzających stolicę turyści i turystki. Dlatego tak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa dla wielu tysięcy mieszkańców w tych rejonach.

W dniu 28 kwietnia 2022 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Miasta Stołecznego Warszawa oraz Komendy Stołecznej Policji i Straży Miejskiej m.st. Warszawy w sprawie bezpieczeństwa bulwarów wiślanych i plaży Poniatówka.

W celu wzmocnienia działań prewencyjnych, podczas spotkania ustalono następujące działania:

• uruchamianie Mobilnego Posterunku Policji w razie potrzeb,
  • zwiększenie współpracy funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej m.st. Warszawy podczas patrolowania tych terenów,
  • skierowanie patroli konnych po praskiej stronie Wisły,
  • dysponowanie funkcjonariuszy Policji w ramach finansowanych przez Miasto Stołeczne Warszawa służb ponadnormatywnych,
  • wykorzystanie dronów Straży Miejskiej m.st. Warszawy do patrolowania terenów.

Działania prewencyjne będą realizowane już od maja. W trakcie trwania sezonu organizowane będą kolejne spotkania służb i przedstawicieli miasta w celu wypracowania rozwiązań, tak aby przestrzeń ta stała się bezpieczniejsza i dostępna dla każdego mieszkańca Warszawy.