Bezpieczeństwo na drodze pięknie namalowane

Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego - E. Gawor - prezentuje

W stołecznym ratuszu dzieci z sześciu stołecznych przedszkoli odebrały nagrody za swe prace plastyczne nadesłane na konkurs pn.: „Przedszkolak bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego” zorganizowany przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Od kilku lat wspólnie z naszymi przyjaciółmi z policji i straży miejskiej, myślimy jak poprowadzić z wami zajęcia, żebyście wiedziały jak należy się właściwie zachować na ulicy. – powiedziała witając przedszkolaków i panie wychowawczynie Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego – 180 warszawskich przedszkoli otrzymało już mini miasteczka ruchu drogowego a teraz rozstrzygamy ten konkurs adresowany do przedszkoli, związany z bezpieczeństwem.

Konkurs został ogłoszony dwa miesiące temu, nadesłano 129 prac. Pierwsze miejsce zajęło Przedszkole nr 10
z ul. Nowolipki 10a za pracę zbiorową całej grupy przedszkolaków. Drugie miejsce przypadło Przedszkolu nr 142
z ul. Dąbrowskiego 25 za pracę zbiorową czwórki przedszkolaków, trzecie miejsce przypadło Przedszkolu nr 32
z ul. Nowogrodzkiej 17 za wyklejankę przygotowaną przez trójkę dzieci.

Jury postanowiło także uhonorować wyróżnieniami trzy kolejne prace wykonane przez dzieci z Przedszkola nr 248
z ul. Dickensa 5a, Przedszkole nr 398 z ul. Kobielskiej 15 oraz Przedszkole nr 264 z ul. Korkowej 147/149.

Przedszkola za prace zbiorowe otrzymały mini miasteczko ruchu drogowego lub rowery i aparaty fotograficzne,
a autorka indywidualna mp4.

Wszystkie nagrodzone dzieci otrzymały drobne upominki
Dyrektor E. Gawor prezentuje nagrodzoną pracę plastyczną
Wychowawczynie otrzymały dyplomy dla przedszkoli