null

Bezpieczeństwo na lodzie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Bezpieczeństwo na lodzie
Bezpieczeństwo na lodzie

Dlaczego nie wolno wchodzić na zamarznięty staw, czy rzekę? Co zrobić, gdy widzimy, że pod kimś zarwał się lód? Jak zachować się, gdy sami jesteśmy ofiarą wypadku? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w filmie „Bezpieczeństwo na lodzie”.

Aby zabawa na lodzie była udana, musi odbywać się w warunkach zapewniających bezpieczeństwo jej uczestnikom.  Przebywając nad zbiornikami pokrytymi lodem, należy zachować szczególną ostrożność i pod żadnym pozorem nie wchodzić na lód.

Ślizgać się należy tylko w miejscach do tego specjalnie wyznaczonych, sprawdzonych i odpowiednio przygotowanych.  Najlepiej, aby dzieci przebywały pod opieką i nadzorem dorosłych.

Zasady dotyczące bezpiecznych zachowań na lodzie zostały zawarte w filmie „Bezpieczeństwo na lodzie”. Jest on częścią akcji informacyjnej, w ramach której powstał także spot, emitowany w środkach komunikacji miejskiej. 

W trakcie ferii, film będzie pokazywany uczestnikom programu „Zima w mieście”. Funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej będą uczyć prawidłowych postaw podczas zimowego wypoczynku i zachęcać do korzystania z miejskich lodowisk.

Film został przygotowany przez stołeczny ratusz przy współpracy z Komisariatem Rzecznym Policji, Strażą Miejską m.st. Warszawy oraz Fundacją Anikar i Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą Nr 5 Komendy Miejskiej PSP.

Film mogą Państwo obejrzeć poniżej:

[video:https://www.youtube.com/watch?v=Nqma1tL3XCo&list=PL3Wddt9O4kIOXoZ6ivE2RXr6w79ekJUG-&index=19]