Bezpieczeństwo obiektów sportowych na terenie dzielnicy Bemowo

BBiZK. Bezpieczeństwo obiektów sportowych na terenie dzielnicy Bemowo

W odpowiedzi na sygnały mieszkańców dotyczące zakłócania spokoju przez grupy młodych ludzi głównie w Alei Sportów Miejskich oraz na terenie Parku Górczewska Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo zorganizowała w Ratuszu spotkanie dotyczące bezpieczeństwa obiektów sportowych na Bemowie.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali Komendant Policji Warszawa – Bemowo, Naczelnik IV Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo odpowiedzialny za nadzór nad obiektami wraz z Naczelnikami Wydziału Sportu i Rekreacji oraz Wydziału Ochrony Środowiska.

Podczas spotkania przedstawiono problemy z jakimi najczęściej do Ratusza  zwracają się mieszkańcy w kwestii bezpieczeństwa, a szczególnie niewłaściwego zachowanie grup młodych osób, które przebywają na terenie obiektów do późnych godzin i często wykorzystują istniejącą infrastrukturę sportową niezgodnie z jej  przeznaczeniem, jednocześnie spożywając alkohol i zachowując się w sposób uciążliwy dla okolicznych mieszkańców.  Przedstawiciele służb porządkowych wypowiedzieli się na temat działań podejmowanych przez Policję i Straż Miejską we wskazanych rejonach.

Efektem rozmów w Ratuszu była decyzja Zastępcy Burmistrza o konieczności zorganizowania spotkania z mieszkańcami na terenie Alei Sportów Miejskich. Takie spotkanie z udziałem zainteresowanych mieszkańców, służb porządkowych oraz urzędników odbyło się w dniu 7 listopada br. przy ul. Pełczyńskiego 30. W rezultacie spotkania ustalono zakres współpracy i działań wszystkich stron na rzecz poprawy bezpieczeństwa i zmiany infrastruktury obiektów w sposób mający istotny wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców Dzielnicy Bemowo oraz osób korzystających z obiektów sportowo – rekreacyjnych.

Bezpieczeństwo obiektów sportowych na terenie dzielnicy Bemowo. Fot. BBiZK
Bezpieczeństwo obiektów sportowych na terenie dzielnicy Bemowo. Fot. BBiZK