null

Bezpieczeństwo przedszkolaków na Woli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Bezpieczeństwo przedszkolaków na Woli. Fot. BBiZK
Bezpieczeństwo przedszkolaków na Woli. Fot. BBiZK

Na jakim świetle przechodzimy przez przejście dla pieszych? Gdzie się można bawić, a gdzie należy bardzo uważać? Dlaczego dzieci same nie powinny zażywać lekarstw?

Odpowiedzi na te i inne pytania poznały dzieci z Przedszkola nr 93 „Baśniowy Dworek na Kole” zlokalizowanego przy ul. Brożka 5 podczas zajęć przeprowadzonych przez przedstawiciela Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dzielnicy Wola m.st. Warszawy oraz funkcjonariusza Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV.

Spotkanie było okazją do omówienia bezpieczeństwa w drodze do szkoły od momentu wyjścia z mieszkania przez przejście na drugą stronę ulicy, dojście do przystanku komunikacji miejskiej, przejazd autobusem lub samochodem. Prelegent przypomniał o stosowaniu podstawowych zasad ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu oraz zachowania szczególnej ostrożności.

Dzieci dowiedziały się czego muszą unikać podczas zimowych zabaw. Ponadto prowadzący przypominali o konieczności przyjmowania leków wyłącznie podanych przez osoby dorosłe ponieważ, tabletki to lekarstwa, a nie słodycze.

W celu utrwalenia przekazanych treści przedszkolaki otrzymały kolorowanki pt. „Bezpieczne dzieci”, przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego