Bezpieczeństwo w ruchu drogowym w SP 214 na Bielanach

10 listopada br. niemal stu uczniów z klas V i VI Szkoły Podstawowej nr 214 z Oddziałami Integracyjnymi wzięło udział w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Okazją do wizyty w szkole przedstawicieli Straży Miejskiej i bielańskiej delegatury BBiZK było z jednej strony przekazanie uczniom informacji potrzebnych do zdania egzaminu na kartę rowerową, a z drugiej przypomnienie dzieciom zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zanim uczniowie na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego Straży Miejskiej będą zdawać praktyczny egzamin na kartę rowerową, na zajęciach w szkole strażnicy miejscy przekazywali podstawową wiedzę z zakresu przepisów o ruchu drogowym. Podczas zajęć wiele czasu poświecono omówieniu zasad bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, a szczególnie konieczności posiadania elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze. Ciemne ubrania, kaptury i parasole utrudniają oraz ograniczają widoczność. Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Ta dodatkowa odległość pozwala kierowcy na bezpieczne ominięcie pieszego lub wyhamowanie pojazdu. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego opaski odblaskowe oraz zakładki do książek z zasadami postępowaniu w przypadku udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.