null

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - zajęcia z dziećmi

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W maju i w czerwcu br. zrealizowano cykl zajęć dla dzieci ze wszystkich publicznych przedszkoli z terenu dzielnicy Wawer, dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Z inicjatywy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wawer, we współpracy z Komisariatem Policji Warszawa Wawer, w maju i w czerwcu br. zrealizowano cykl zajęć z dziećmi ze wszystkich przedszkoli publicznych zlokalizowanych na terenie dzielnicy. 

Treścią zajęć prowadzonych przez policjantki w formie praktycznych zabaw było zdobywanie przez dzieci wiedzy na temat ruchu drogowego i dbania o własne bezpieczeństwo w domu, przedszkolu oraz w miejscach publicznych. 

Bazą do przeprowadzenia zajęć były mini-miasteczka ruchu drogowego, przekazane przedszkolom przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy. 

Dzieci zdobywały i utrwalały wiedzę dotyczącą oznakowania przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnej, bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz numerów telefonów alarmowych. 

Podkreślano istotę stosowania elementów odblaskowych na ubraniu. Wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach otrzymały odblaskowe breloki, przekazane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Zobacz galerię (5 zdjęć)