null

Bezpieczna droga do Szkoły Podstawowej nr 217 w Rembertowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie pamiątkowe policjantów, przedstawicieli Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Rembertów z uczniami branymi w kamizelki odblaskowe. W tle radiowóz policyjny.

Jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię? Jak poruszać się, gdy nie ma chodnika? W lewo, czy w prawo - w którą stronę w pierwszej kolejności patrzeć przechodząc przez przejście dla pieszych? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 217 w Rembertowie.

W dniu 15 września 2021 roku Kierownik Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Rembertów wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów przeprowadzili lekcję wychowania komunikacyjnego z uczniami klas pierwszych pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.

Głównym celem spotkania było kształtowanie i utrwalenie nawyku przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przede wszystkim bezpiecznego oraz ostrożnego przechodzenia na drugą stronę ulicy. Podczas zajęć praktycznych wskazano dzieciom miejsca niebezpieczne w rejonie szkoły oraz udzielono praktycznych porad. Omówiono również zagrożenia, jakie wynikają z nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze.

Ważnym aspektem spotkania było uświadomione dzieci, że noszenie elementów odblaskowych to prawidłowy nawyk dbania o bezpieczeństwo, a przede wszystkim odpowiednia widoczność na drodze. Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści otrzymali gadżety odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Policjantka omawia z dziećmi zasady bezpiecznego korzystania z oznaczonego przejścia dla pieszych. Dzieci ubrane są w kamizelki odblaskowe. W tle policyjny radiowóz.
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Policjantka omawia wyposażenie osoby, która pomaga uczniom dotrzeć bezpiecznie do szkoły. Grupa dzieci ubrana jest w kamizelki odblaskowe, w tle radiowóz policyjny oraz droga, przy której wszyscy stoją.
Grupa dzieci w kamizelkach odblaskowych, parami przechodzi przez przejście dla pieszych. W tle radiowóz policyjny oraz kobieta w kamizelce odblaskowej i ze znakiem stop w ręce, asekurująca grupę dzieci.
Grupa dzieci w kamizelkach odblaskowych, parami przechodzi przez przejście dla pieszych. W tle radiowóz policyjny, policjantka oraz kobieta w kamizelce odblaskowej i ze znakiem stop w ręce, asekurująca grupę dzieci.
Dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe zaglądają na tył radiowozu policyjnego. Policjant i policjantka otwierają drzwi radiowozu.