null

Bezpieczna droga do szkoły – spotkanie z dziećmi na terenie Dzielnicy Wawer

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Bezpieczna droga do szkoły. Fot. BBiZK
Bezpieczna droga do szkoły. Fot. BBiZK

Samodzielna droga do szkoły wymaga odpowiedniego przygotowania ucznia, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.

Zgodnie z Prawem o ruchu drogowym, dziecko w wieku 7 lat staje się pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego i może samodzielnie poruszać się po drogach. Z tym zadaniem zmierzyły się policjantki z Komisariatu Policji Warszawa Wawer, które w dniu 7 i 16 marca przy współpracy z pracownikami Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wawer przeprowadziły zajęcia dla uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 216 „Klonowego Liścia” oraz ze Szkoły Podstawowej nr 140 im. Kazimierza Jeżewskiego.

W czasie spotkań dzieci nie były jedynie słuchaczami – ochoczo włączały się do dyskusji, prześcigając się w pomysłach na bezpieczne zachowania. A czego się nauczyły? Po pierwsze przypomniały sobie, że pieszych na drodze obowiązują zasady, których trzeba przestrzegać. Dowiedziały się, jak duże znaczenie ma poruszanie się chodnikiem, właściwą stroną jezdni, przechodzenie po pasach i noszenie odblasków. Po drugie uczyły się, jak należy zachowywać się jadąc na rowerze czy w autobusach miejskich i szkolnych, jeśli właśnie w ten sposób mają dotrzeć do szkoły.

Wiemy, że spotkanie edukacyjne przyniesie zamierzony cel, a o bezpieczeństwie będą przypominały wręczone na pamiątkę elementy odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego.