null

Bezpieczna droga do szkoły w Ursusie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Sala szkolna. Policjantka tłumaczy zasady bezpieczeństwa. Dzieci siedzące w ławkach szkolnych aktywnie zgłaszają się podnosząc palce w górę. W tle tablica mutimedialna z filmem dotyczącym bezpieczeństwa i zielona tablica szkolna.

Przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego z Dzielnicy Ursus wraz z policjantką z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III spotkali się z dziećmi z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 382 przy ulicy Konińskiej, aby wspólnie porozmawiać o bezpieczeństwie - zwłaszcza podczas drogi do szkoły.

Wspólne spotkanie było doskonałą okazją do rozmowy na temat bezpieczeństwa i zasad ruchu drogowego, które obowiązują pieszych i rowerzystów. Dodatkowo przypomniano o konieczności noszenia odblasków, jak również znajomości numerów alarmowych.

Podczas kilku dni spotkań w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa uczestniczyło 5 klas pierwszych. Pod koniec spotkań przedstawicielka Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus wręczała dzieciom elementy odblaskowe, a na ręce Pani Dyrektor przekazała kamizelki odblaskowe, idealne na klasowe wycieczki. Dzieciom, które dopiero rozpoczynają przygodę ze szkołą życzymy samych uśmiechów.

W tle na ścianie plakat z kolorowym skrzyżowaniem drogowym. Policjantka w mundurze z odblaskami wskazuje na pasy i omawia zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Sala lekcyjna. W tle zielona tablica szkolna i tablica mutlimedialna. Kobieta w kamizelce odblaskowej Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego trzyma w ręku ankiety dla dzieci i opaskę odblaskową. Dzieci w ławkach siedzą i uważnie słuchają