null

Bezpieczne „Lato w mieście” na Targówku rozpoczęte!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Powitanie dzieci i młodzieży przez pracownika delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

W dniu 28 czerwca br. przedstawiciele delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Targówek wraz z funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji odwiedzili uczestników „Lata w mieście” w VIII Ogródku Jordanowskim przy ul. Suwalskiej 13.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci i młodzież w wieku od 7 do 14 lat. Głównym tematem spotkania była edukacja na rzecz bezpieczeństwa na drodze, w czasie przechodzenia przez przejście dla pieszych, a także zachowania się podczas jazdy samochodem.

Policjant opowiedział o nowych przepisach „Prawa o ruchu drogowym” oraz przestrzegł uczestników, by podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych nie używali telefonów komórkowych.

Funkcjonariusz odpowiedział na wszystkie pytania dzieci i młodzieży. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zagadnienia związane ze zdobyciem uprawnień na Kartę rowerową i zasady poruszania się pojazdami elektrycznymi, takimi jak: hulajnoga elektryczna, deskorolka elektryczna i segwaye.

Atrakcją spotkania była możliwość obejrzenia motocykla policyjnego, włączenia sygnału świetlnego i dźwiękowego, a także zapoznanie się z elementami umundurowania policjanta.

Na koniec spotkania pracownicy Delegatury BBIZK w Dzielnicy Targówek wręczyli uczestnikom zawieszki odblaskowe i komiks o przygodach Kapitana Wyderki ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Ważne informacje:

  1. Od 20 maja 2021 r. obowiązuje określona granica wieku, od jakiej dziecko może zostać dopuszczone do kierowania hulajnogą elektryczną na drodze i wynosi ona 10 lat. Osoba pomiędzy 10 a 18 rokiem życia do kierowania hulajnogą elektryczną musi posiadać kartę rowerową lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1.
  2. Wszelkie informacje dotyczące warunków zdobycia uprawnień na Kartę rowerową podczas tegorocznych wakacji są dostępne na stronie Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.
  3. W miasteczku ruchu drogowego mieszczącego się na terenie Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ul. Sołtyka 8/10 w Warszawie, istnieje możliwość doskonalenia bezpiecznej jazdy na rowerze oraz przygotowania się do egzaminu praktycznego na Kartę rowerową. Więcej informacji na stronie Straży Miejskiej m.st. Warszawy.
Chłopczyk siedzący na policyjnym motocyklu z włączonymi sygnałami świetlnymi.
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Chłopczyk siedzący na policyjnym motocyklu.
Policjant wjeżdżający na policyjnym motocyklu na teren boiska.
Pracownik delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego rozdający dzieciom odblaskowe zawieszki.
Dzieci czytające i oglądające komiks pt.” Kapitan Wyderka”.