null

Bezpieczne dzieci w nowym przedszkolu w Wesołej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
BBiZK. Bezpieczne dzieci w nowym przedszkolu w Wesołej
BBiZK. Bezpieczne dzieci w nowym przedszkolu w Wesołej

Okres jesienny niesie ze sobą również wiele zagrożeń dla dzieci. Przede wszystkim szybko zachodzące słońce, zła widoczność na drodze, czy zwykła dekoncentracja kierowców związana z przesileniem może być powodem wypadków. Dlatego też ważne jest, aby piesi byli wyczuleni i świadomi zagrożeń, jakie mogą ich spotkać.

Jest to idealny okres na przeprowadzania spotkań z najmłodszymi uczestnikami ruchu. Przekazanie im niezbędnej wiedzy i zasad bezpieczeństwa, jakimi powinni się kierować podczas spacerów.

Takie spotkanie zostało zorganizowane przez Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wesoła dla dzieci z nowo otwartego przedszkola nr 434. Podczas spotkania przedstawiciel Komisariatu Policji Warszawa Wesoła tłumaczył dzieciom, jak należy przechodzić przez pasy, kiedy wolno, a kiedy jest zabronione przekraczanie jezdni oraz jak należy być ubranym, aby inni uczestnicy ruchu nas widzieli. Chociaż poruszanie się po ulicy było tematem wiodącym, dzieci dowiedziały się również o innych niebezpieczeństwach, na jakie mogą być narażone: zaczepianie przez obcych ludzi, przyjmowanie prezentów od obcych, czy jak należy postąpić, kiedy jest się świadkiem wypadku. Część zajęć była również poświęcona zachowaniu się wobec niebezpiecznych zwierząt. Zademonstrowane została pozycja, w jakiej dziecko powinno się ułożyć w przypadku ataku psa.

Po udzieleniu odpowiedzi na liczne pytania małych słuchaczy przedstawiciel Delegatury BBiZK rozdał kamizelki oraz zawieszki odblaskowe, mające poprawić widoczność dzieci i zapewnić im bezpieczeństwo na drodze

Bezpieczne dzieci w nowym przedszkolu w Wesołej. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Bezpieczne dzieci w nowym przedszkolu w Wesołej. Fot. BBiZK