null

Bezpieczne ferie na Ochocie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 264
Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 264

W ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2015” dzieci z ochockich placówek oświatowo-wychowawczych miały okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Komendę Rejonową Policji Warszawa III i III Oddział Terenowy Straży Miejskiej m.st. Warszawy, we współpracy z Delegaturą Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Ochota.

W trakcie zajęć dzieci miały okazję przyjrzeć się codziennej pracy policjantów oraz zwiedzić komisariat. Z dużym zainteresowaniem obejrzały salę obsługi systemu monitoringu wizyjnego, gdzie mogły poznać specyfikę pracy i zasady funkcjonowania kamer oraz zobaczyć, jak wygląda Ochota w oku kamer.

Przeprowadzone warsztaty były także doskonałą okazją do przypomnienia dzieciom podstawowych zasad zachowania się w niebezpiecznych sytuacjach. Wspólnie powtórzono, jakich informacji należy udzielać podczas rozmowy z operatorem numeru 112. Dzieci przypomniały sobie zasady prawidłowego poruszania się na przejściu dla pieszych oraz dowiedziały się jak postępować, kiedy spotkają w parku niebezpiecznego psa.

Dużą atrakcją był pokaz policyjnego wyposażenia, możliwość przymierzenia munduru policyjnego oraz pokaz policyjnego radiowozu. Dzieci mogły także poznać tajniki pracy technika kryminalnego i osobiście pobrać odciski palców.

W oparciu o wręczone najmłodszym przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy książeczki pt. „Kapitan Wyderka”, omówiono zasady zachowania się zimą nad zamarzniętymi akwenami.

W nagrodę za aktywne uczestnictwo w zajęciach przedstawiciel Biura wręczył dzieciom książeczki, zawieszki i opaski odblaskowe, które będą nosić przy plecakach i na rękawach kurtek. Ponadto szkolni wychowawcy otrzymali „Poradniki postępowania w sytuacjach zagrożeń”.

Młodzież ze świetlicy TPD
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Prezentacja ubioru ochronnego policjanta
Prezentacja ubioru policjanta
Pozycja ochronna przed agresywnym psem
Wręczanie odblasków od Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy
Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 264