null

Bezpieczne „Lato w mieście” na Ursynowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzieci na spotkaniu o bezpieczeństwie w ramach „Lata w mieście”.
Zajęcia o bezpieczeństwie najmłodszych | Autor: SCB

„Lato w mieście” to doskonały moment, aby skupić się na bezpieczeństwie wśród najmłodszych. 14 lipca br. odbyło się spotkanie w Szkole Podstawowej nr 100, przy ul. Tanecznej 54/58.

W spotkaniu udział wziął kierownik delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w dzielnicy Ursynów oraz policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Podczas zajęć przypomniano dzieciom najistotniejsze informacje dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz w komunikacji publicznej. Zwrócono szczególną uwagę na przestrzeganie zasady bycia widocznym na drodze dla innych uczestników ruchu. Dzieciom podkreślono, jak ważne jest przestrzeganie znaków i sygnałów.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i odpowiadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa, m.in. podczas przechodzenia przez jezdnię. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz policyjnego motocykla.

W czasie spotkania wszystkie dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe, które przydadzą się podczas wakacyjnych wycieczek oraz książeczki-kolorowanki pt. „Kapitan Wyderka”. Upominki zostały ufundowane przez Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa.

W spotkaniu uczestniczyło 37 uczniów.

Uczestnicy spotkania otrzymują kamizelki odblaskowe od kierownika delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w dzielnicy Ursynów.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Funkcjonariusz Policji prezentuje dzieciom motocykl policyjny.
 Na stole leżą kamizelki odblaskowe oraz książeczki „Kapitan Wyderka”.