null

Bezpieczne lato w Wawrze

Drukuj otwiera się w nowej karcie

6 i 7 lipca br. odbyły się zajęcia z zakresu bezpiecznego zachowania nad wodą w Szkole Podstawowej nr 86, Szkole Podstawowej nr 204 oraz Szkole Podstawowej nr 109.

Tegoroczny okres wakacyjny wiąże się kolejny raz z wysokimi upałami. Dzieci i młodzież chętnie korzystają z basenów, wyjeżdżają by odpoczywać nad morzem, jeziorem. W tym czasie ważne jest przygotowanie najmłodszych do bezpiecznego pobytu nad wodą.

W Wawrze policjantka z Komisariatu Policji Warszawa Wawer razem z pracownikiem Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przypomnieli uczestnikom półkolonii, jak należy postępować, aby kąpiel w miejscach publicznych była przyjemna i bezpieczna.

Pogadanki są również okazją do poznania odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. W jakich miejscach można się kąpać i jak to robić bezpiecznie? Co oznaczają flagi wywieszane przez ratowników? Co zrobić, gdy się zgubimy na plaży? Wyczulenie dzieci na przestrzeganie sprawdzonych zasad, a także przygotowanie ich na nietypowe sytuacje, np. kontakt z osobami obcymi, spotkania z dzikimi zwierzętami, jest głównym aspektem każdego spotkania.

Dzieci chętnie rozmawiają ze swoimi gośćmi, nagrodą dla uczestników jest również komiks „Weatherman. Historia człowieka, który wiedział wszystko o pogodzie" oraz odblaski ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Na pierwszym tle dzieci, siedzą odwrócone plecami. Przed nimi policjantka w maseczce.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Na pierwszym tle dzieci, siedzą odwrócone plecami. Przed nimi policjantka, ma założone ręce. Siedzą na tartanowym boisku szkolnym.