null

Bezpieczne Mikołajki w Rembertowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Akcja prewencyjno-edukacyjna o bezpieczeństwie na drodze. | Autor: BBiZK

Policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów wraz z delegaturą Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego zorganizowali akcję prewencyjno-edukacyjną, której celem było zwrócenie uwagi kierujących na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W dniu 6 grudnia br. w rolę Mikołaja wcielił się kierownik delegatury, śnieżynką została dzielnicowa, a rolę pomocników Mikołaja pełnili uczniowie klasy 5 ze Szkoły Podstawowej STO przy ul. Sztandarów 2.

Celem prowadzonych działań na drodze było zwrócenie uwagi kierującym na ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym zwłaszcza w pobliżu szkół,  używanie świateł mijania, a przede wszystkim zapinanie pasów bezpieczeństwa i używanie fotelików do przewozu dzieci.

Kierowcy, którzy w trakcie prowadzonych działań popełnili drobne wykroczenie zostali tego dnia pouczeni o skutkach prawnych wynikających z tego czynu i „nagradzani” przez Mikołaja szyszką. Natomiast kierujący, którzy zostali zatrzymani do kontroli drogowej, a poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego otrzymali niespodzianki w postaci ręcznie wykonanych bombek.

Akcja przebiegała w radosnej atmosferze i spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród kierowców, a dzieciom sprawiła dużo radości. W podziękowaniu za udział w akcji, wszystkie dzieci otrzymały od Mikołaja upominki.

Zobacz galerię (5 zdjęć)