null

Bezpieczne przedszkolaki w Wawrze

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Policjant ubrany w granatowy mundur i białą czapkę mówi przedszkolakom o tym, jak być bezpiecznym na drodze.
Zajęcia o bezpieczeństwie dla przedszkolaków. Fot. BBiZK

5 października 2022 roku, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji i przedstawicielka wawerskiej Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego po raz kolejny odwiedzili dzieci z przedszkola „Promyk” przy ul. Dworcowej 1, by porozmawiać na temat bezpieczeństwa.

Podczas zabawy maluchy przypomniały sobie, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i w którym miejscu. Dowiedziały się, co oznaczają najważniejsze dla nich znaki drogowe i czy możemy chodzić po ścieżce rowerowej. Funkcjonariusz Policji udzielił im wskazówek dotyczących bezpiecznego zachowania i poruszania się na ulicy oraz uczył pod jaki numer trzeba dzwonić, żeby wezwać pomoc.

Przedszkolaki otrzymały elementy odblaskowe, zakupione przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Kolorowe zawieszki przyczepione do kurtek i plecaków sprawiają, że pieszy jest widoczny z odległości 150 m, więc bardziej bezpieczny.

W zajęciach wzięło udział 88 dzieci z czterech grup przedszkolnych.

Na podwórku przedszkolnym dzieci oglądają motocykl i radiowóz policyjny.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
W sali, na kolorowym dywanie siedzą dzieci. Przed nimi, policjant w granatowym mundurze opowiada kiedy można bezpiecznie przejść przejście dla pieszych.