null

Bezpieczne wakacje ze Strażą Miejską na Woli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przedszkolaki na zajęciach o bezpieczeństwie. Fot. BBiZK

W ramach trwającej akcji „Lato w mieście” Referat Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy zorganizował zajęcia w Przedszkolu nr 253 przy ulicy Antka Rozpylacza 2 oraz w Przedszkolu nr 133 przy ulicy Okopowa 7a. W spotkaniach wzięli udział również przedstawiciele delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Wola.

Tematem spotkań było bezpieczeństwo nad wodą i podczas wakacyjnych atrakcji. Strażniczka miejska przy pomocy plansz przedstawiła dzieciom różne sytuacje nad wodą i sprawdzała czy dzieci wiedzą w jaki sposób zachować się w przedstawionych przypadkach. W czasie rozmowy omówiła zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, które każdy przedszkolak powinien znać m.in. nie wchodzimy do wody po jedzeniu, zwracamy uwagę na kolor flagi na wieży ratowników, nie skaczemy do wody i nie wrzucamy nikogo do niej, nosimy kapok w czasie pływania sprzętem wodnym, kapiemy się tylko pod opieką osoby dorosłej itp.

Przedstawicielka z wolskiej delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przedstawiła dzieciom treści zawarte w książeczce „Pomagam bo umiem” i poruszyła kwestie tego jak zachować się kiedy zastanie nas burza i w jaki sposób postępować kiedy w czasie spaceru po lesie spotkamy dzikie zwierzę oraz bawiła się z dziećmi utrwalając znajomość numeru alarmowego 112. 

Dzieci po spotkaniu już wiedzą, że kąpiel powinna odbywać się tylko na strzeżonych zbiornikach wodnych, pod opieką osoby dorosłej. Pamiętają, że trzeba stosować się do uwag ratownika i zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz jak postępować w czasie burzy lub spotkania z dzikim zwierzęciem.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy  otrzymali książeczki pt. „Pomagam bo umiem” oraz opaski odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Zobacz galerię (3 zdjęć)