null

Bezpiecznie „Poznajemy Targówek”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzieci odwiedzające stoisko Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego na pikniku „Poznajemy Targówek”. Na stole leżą elementy odblaskowe i publikacje informacyjno-edukacyjne.

W niedzielę, 19 września, pracownicy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Targówek uczestniczyli w pikniku pn. „Poznajemy Targówek” zorganizowanym w Parku Bródnowskim.

Wydarzenie, mimo trudnych warunków pogodowych cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców dzielnicy. W strefie bezpieczeństwa, w której znajdowały się stoiska Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Straży Miejskiej m.st. Warszawy i Policji uczestnicy brali udział w konkursach, grach i zabawach dla wszystkich grup wiekowych.

Atrakcjami strefy były możliwość skorzystania z toru dla rowerów i przypomnienie zasad ruchu drogowego oraz przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo oddechowej na fantomie. Na stoisku Policji, funkcjonariusze prezentowali swoje pojazdy i odpowiadali mieszkańcom na pytania dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Stoisko Delegatury Biura i Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Targówek cieszyło się dużym zaciekawieniem dzieci, młodzieży, rodziców i seniorów. Odbywały się gry i zabawy na temat bezpieczeństwa. Starsi uczestnicy dowiadywali się o najnowszych metodach działania oszustów. Pracownicy Delegatury wręczali mieszkańcom materiały edukacyjno-informacyjne, a za udział w konkursie o bezpieczeństwie, liczne gadżety ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Funkcjonariuszka Straży Miejskiej m.st. Warszawy prezentuje na fantomie chłopcu i kobiecie zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Pracownik Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przy stoisku. Na stole leżą elementy odblaskowe i publikacje edukacyjno-informacyjne.
Radiowóz policyjny.
Pracownik Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przy żaglu promocyjnym "Bezpieczna Warszawa". Z lewej strony stoisko informacyjne.