null

Bezpieczny pierwszoklasista na Białołęce

Drukuj otwiera się w nowej karcie
W sali szkolnej, siedzą na krzesełkach uczniowie klas pierwszych. Przed nimi stoją dwaj policjanci, a przy nich Kierownik Zespołu Delegatury BBiZK z pracownikiem, który prezentuje książeczkę pt. Kapitan Wyderka.
Lekcja o bezpieczeństwie w szkole podstawowej. | Autor: SCB

Bezpieczeństwa uczymy dzieci już od najmłodszych lat. Z tego powodu w Szkole Podstawowej Nr 356 przy ulicy Głębockiej 66 odbyło się spotkanie z uczniami klas pierwszych.

Pracownicy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Białołęka zorganizowali, wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji Warszawa Białołęka, spotkanie z uczniami klas pierwszych.

Jego tematem było bezpieczeństwo dzieci podczas nadchodzących ferii zimowych, ze zwróceniem szczególnej uwagi na zachowanie się na lodzie. Policjanci przedstawili zasady bezpieczeństwa w codziennym życiu, między innymi, sposób postępowania w przypadku kontaktu z osobami obcymi, bezpiecznego zachowania podczas przejścia przez jezdnię czy jazdy rowerem.

Pierwszoklasiści aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i wykazali dużą wiedzę o bezpiecznych zachowaniach. Na zakończenie spotkania pracownik Delegatury BBiZK wręczył uczniom książeczki pt. Kapitan Wyderka, zakupione przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.