null

Bezpieczny piknik na Bemowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Stoisko Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Fot. BBiZK

W niedzielę 5 czerwca 2022 r. w Parku Górczewska przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo wspólnie z Wydziałem Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy uczestniczyli w pikniku rekreacyjno-sportowym „Bemowo – moja bajka” zorganizowanego w ramach obchodów Dnia Dziecka.

Piękna pogoda, uśmiechy, moc kolorów i szereg atrakcji – tak w kilku słowach można opisać rodzinny piknik na Bemowie. Choć głównym celem organizacji tego wydarzenia była przede wszystkim wspólna zabawa, podczas pikniku nie zabrakło także stoisk edukujących najmłodszych mieszkańców Bemowa na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Dzieci i młodzież chętnie wykonywali zadania oraz brali udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez pracowników Delegatury BBiZK oraz Straż Miejską. Niektórzy byli nawet gotowi spróbować swoich sił w mini miasteczku ruchu drogowego, gdzie w praktyce poznawali znaki drogowe oraz podstawy bezpiecznego zachowania się na drodze. Każde prawidłowo wykonane zadanie nagradzano gadżetami ufundowanymi przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Zobacz galerię (4 zdjęć)