null

Bezpieczny piknik na Żoliborzu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Umundurowana policjantka wręcza chłopcu w czerwonej koszulce odblask. W tle stoi dziewczynka w kapeluszu i różowej koszulce trzymająca odblask, a za nią widoczne są dwie osoby dorosłe z wózkiem dziecięcym.
Piknik pn. „Otwieramy Żoliborz”. Fot. BBiZK

W sobotę, 11 czerwca przy wspaniałej pogodzie na terenie parku Kępa Potocka odbył się piknik pn. „Otwieramy Żoliborz”.

Po raz kolejny w parku Kępa Potocka, Urząd Dzielnicy Żoliborz zorganizował piknik w celu integracji społeczności lokalnej oraz zaprezentował szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Jedną z nich było „Miasteczko Ruchu Drogowego”, które przygotowane było przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji Warszawa Żoliborz. Zajęcie i konkursy profesjonalnie prowadzone przez policjantów spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem przez uczestników pikniku.

Dzieci uczestniczące w konkursach nagradzano gadżetami odblaskowymi i kolorowankami, a ich rodzicom przekazywano materiały informacyjne m.in. „Poradnik postępowania w sytuacjach zagrożeń”, przygotowany przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Widok na "Miasteczko Ruchu Drogowego", dzieci biegające po jego alejkach oraz jeżdżące rowerami. W tle widać stojący samochód z oznaczeniami policyjnymi.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Kobieta w ciemnym ubraniu stoi na wprost policjantki, która przytrzymuje otwarte drzwi radiowozu. Wewnątrz samochodu na miejscu dla kierowcy siedzi dziewczynka w błękitnej bluzce.