null

Bezpieczny przedszkolak na drodze

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie grupowe przedszkolaków w kamizelkach odblaskowych wraz z funkcjonariuszami Policji oraz opiekunkami.

W dniu 12 sierpnia br. przedstawiciel delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Targówek wraz z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 103 przy ul. Mokrej 25.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci i młodzież w wieku od 3 do 6 lat. Głównym tematem spotkania była edukacja na rzecz bezpieczeństwa na drodze, w tym podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, a także zachowania się podczas jazdy samochodem.

Funkcjonariusz odpowiedział na wszystkie pytania uczestników, dodatkowo uwrażliwił dzieci i wytłumaczył zasady reagowania w sytuacji zaczepiania przez osoby obce.

Atrakcją spotkania była możliwość obejrzenia motocykla i radiowozu policyjnego, włączenia sygnału świetlnego i dźwiękowego, a także zapoznanie się z elementami umundurowania policjanta.

Na koniec spotkania pracownicy Delegatury wręczyli uczestnikom komiks o przygodach Kapitana Wyderki oraz kamizelki odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Policjantka prezentuje dzieciom siedzącym na ziemi, elementy umundurowania policjanta.
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Na pierwszym planie oznakowany radiowóz policyjny. Policjantka włącza sygnały i efekty świetle w samochodzie.
Chłopczyk siedzący na oznakowanym policyjnym motocyklu, przy asekuracji policjanta. Obok dwoje dzieci czekających na swoją kolej.
Policjant tłumaczy grupie dzieci zasady przechodzenia przez przejście dla pieszych.