null

Bezpieczny przedszkolak na Woli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Sala przedszkola, policjant siedzi na krześle, zwraca się do dzieci siedzących na podłodze, obok siedzi przedstawiciel delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Wola.
Bezpieczny przedszkolak na Woli. Fot. BBiZK

12 października br. przedstawiciele delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wola wraz z policjantem z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV spotkali się z dziećmi z Przedszkola nr 62 przy ul. Szarych Szeregów 6, aby porozmawiać o bezpieczeństwie.

Policjant podkreślił, że bezpieczny pieszy porusza się po chodniku i przechodzi przez ulicę tylko na pasach, jednak przed przejściem musi zawsze zatrzymać się i rozejrzeć. Przypomniał o konieczności zapinania pasów i siedzenia w fotelikach w czasie jazdy samochodem.

Spotkanie było okazją do porozmawiania o prawidłowym zachowaniu się w kontakcie z osobą „nieznajomą”. Przedszkolaki wiedzą już, że w takiej sytuacji muszą jak najszybciej oddalić się od nieznajomego i poinformować o zdarzeniu swoich rodziców, którzy powinni niezwłocznie zadzwonić na policję. Przy okazji omawianego tematu dzieci ćwiczyły zapamiętywanie numeru alarmowego 112 metodą „usta, nos, oczy”.

Pracownicy Delegatury BBiZK w Dzielnicy Wola zachęcali do noszenia odblasków, które w jesienne wieczory znacząco zwiększają bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz przedstawili książkę pt. „Pomagam bo umiem”, w której omówione są zachowania w sytuacjach zagrożeń takich jak wypadek, zranienie się czy oparzenie.

Dzieci uczestniczące w spotkaniu były bardzo aktywnie, uważnie słuchały i odpowiadały na pytanie dotyczące bezpieczeństwa. Na koniec spotkania dzieciom zostały rozdane elementy odblaski i książeczki pt. „Pomagam bo umiem” ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Dzieci siedzące na podłodze słuchają policjanta, obok siedzi przedstawiciel delegatury BBiZK w Dzielnicy Wola.
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Pracownik delegatury BBiZK w dzielnicy Wola trzymając w ręku książeczkę odpowiada na pytania dzieci.
Pracownik delegatury BBiZK w dzielnicy Wola wraz z policjantem wręczają dzieciom odblaski.
Przedstawiciel delegatury BBiZK w dzielnicy Wola rozdaje dzieciom odblaski i książeczki pt. Pomagam bo umiem.