null

Bezpieczny senior na Bemowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Bezpieczny senior na Bemowie Fot. BBiZK
Bezpieczny senior na Bemowie Fot. BBiZK

Z udziałem przedstawiciela delegatury BBiZK w dzielnicy Bemowo oraz policjanta z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV w dniu 11 lipca br. odbyło się spotkanie z mieszkańcami Domu Emeryta Wojskowego przy ul. Pirenejskiej 5. Spotkanie miało na celu przypomnienie najstarszym mieszkańcom Bemowa zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych.

Policja ostrzega przed metodami oszustów „na wnuczka”, „na policjanta”, itp. radzi jak unikać przestępców, gdzie powinny się zgłaszać i na jaką pomoc mogą liczyć ofiary kradzieży. Innym ważnym tematem spotkania było przypomnienie o ostrożności w kontaktach z osobami obcymi, w szczególności proponującymi zawarcie umowy czy atrakcyjnej sprzedaży towarów i usług, itp. Policja i pracownicy delegatury BBiZK przypominają seniorom o  konieczności zabezpieczenia karty bankomatowej czy dowodu osobistego, informują gdzie zgłosić się w przypadku zagubienia dokumentów czy ich kradzieży, ostrzegają i wyjaśniają problem kradzieży tożsamości, który zdarza się coraz częściej i dotyczy także osób starszych.    

Uczestnicy spotkania otrzymali ulotki informacyjne „DokumentyZastrzezone.pl” oraz zakładki do książek promujące akcję „Babciu to nie Twój wnuczek”,  a także opaski odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

Bezpieczny senior na Bemowie Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Bezpieczny senior na Bemowie Fot. BBiZK