null

Bezpieczny senior na Bemowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Seniorzy słuchający prelekcji. W tle policjantka prowadząca wykład.
Seniorzy na spotkaniu o bezpieczeństwie. | Autor: BBiZK

4 listopada w Ośrodku Wsparcia dla Seniorów przy ul. Lazurowej 14 w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie z seniorami poświęcone bezpieczeństwu, zwłaszcza procederowi oszustw i wyłudzeń metodami na tzw. wnuczka, policjanta, inkasenta itp.

W prelekcji udział wzięli: st. post. Aleksandra Ziółkowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV, pracownicy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Bemowo oraz pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo.

Schemat działania przestępców jest nagłaśniany w środkach masowego przekazu i powinien być znany mieszkańcom, jednak liczba zgłoszeń tego typu oszustw pozostaje ciągle na wysokim poziomie. Policjantka zwróciła uwagę na to, że prawdziwi funkcjonariusze:

  • nigdy nie proszą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy,
  • nie zwracają się do osób postronnych o pomoc w realizacji działań operacyjnych.

W przypadku odebrania takiego telefonu należy natychmiast się rozłączyć i poinformować o próbie wyłudzenia Policję.

Na zakończenie spotkania, w którym ogółem wzięło udział 45 osób, seniorzy otrzymali opaski odblaskowe, a także gadżety i ulotki promując m.st. Warszawę oraz kampanię społeczną „Policjant? Wnuczek? A może oszust?!”.

Pamiętaj - Policja nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji i nigdy nie poprosi Cię o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu!