null

Bezpieczny senior na Mokotowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Prelegentka z Policji omawia zasady bezpieczeństwa dla seniorów – Oszustwa „ Na Gazownika”, „ Na Administratora”, „ Na Pracownika Pomocy Społecznej”.
Spotkanie z seniorami w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców. Fot. BBiZK

Przedstawiciel delegatury BBiZK w Dzielnicy Mokotów wraz z przedstawicielami Wydziału Prewencji KRP - Warszawa II: aspirantką Martą Haberską, podkomisarzem Robertem Koniuszym oraz z aspirantem Norbertem Kalinowskim przeprowadzili spotkanie z seniorami poświęcone bezpieczeństwu seniorów.

W dniu 21 września w Centrum Integracji Mieszkańców przy ul. J. P. Woronicza 44 odbyło się spotkanie z seniorami poświęcone ich bezpieczeństwu. Uczestnicy spotkania zostali zapoznani ze stanem bezpieczeństwa w miejscu ich zamieszkania oraz przekazano im jak ustrzec się przed przestępstwami najbardziej dla nich uciążliwymi.

Omówione zostały metody wyłudzania pieniędzy „na wnuczka”, „na policjanta”, „na akwizytora”, „na gazownika”, „na administratora” oraz „na pracownika opieki społecznej”, które są stosowane przez oszustów.

Ponadto zostały omówione zasady bezpieczeństwa w miejscu publicznym, w domu i w ruchu drogowym (pieszy, kierowca) oraz zapoznano seniorów z Europejskim Numer Alarmowym 112.

Po zakończeniu prezentacji seniorzy czynnie uczestniczyli w rozmowie z prelegentami spotkania oraz przedstawiali swoje życiowe sytuacje z potencjalnymi oszustami.

Na koniec wręczono seniorom drobne upominki ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Przedstawiciel delegatury BBiZK wręcza seniorom drobne upominki - opaski odblaskowe.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Drobne upominki dla seniorów - opaski odblaskowe, ulotki i zakładki dotyczące bezpieczeństwa seniorów.