null

Bezpieczny senior na Pradze-Południe

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Funkcjonariuszka Policji rozmawia z seniorami na temat istniejących dla nich zagrożeń.
Spotkanie z seniorami na Pradze-Południe. Fot. BBiZK

W dniu 19 lipca br. w Klubie Seniora przy ul. Sygietyńskiego 7, działającym przy Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy, odbyło się spotkanie z seniorami, w którym uczestniczył przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy w Dzielnicy Praga-Południe oraz funkcjonariuszka Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII.

W trakcie spotkania rozmawiano na temat zagrożeń mogących spotkać osoby starsze. W szczególności zwrócono uwagę na oszustwa dokonywane metodą na tzw. wnuczka lub Policjanta, a także na pojawiające się w ostatnim czasie wiadomości sms z próbą wyłudzenia pieniędzy. Jednocześnie podkreślono konieczność przestrzegania zasad ruchu drogowego. Wskazano również sposób postępowania w przypadku utraty dokumentów.

Na zakończenie spotkania uczestnikom przekazano ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy ulotki informacyjne dotyczące oszustw oraz zawierające informację o czynnościach jakie należy podjąć po utracie dokumentów.

Seniorzy opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z bezpieczeństwem.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Seniorzy otrzymują od pracownika BBiZK ulotki informacyjne.