null

Bezpieczny Senior – spotkanie na Żoliborzu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
BBiZK. Bezpieczny Senior – spotkanie na Żoliborzu
BBiZK. Bezpieczny Senior – spotkanie na Żoliborzu

W dniu 1 lutego br. policjanci z Komendy Rejonowej Warszawa V i Komisariatu Warszawa Żoliborz wspólnie z przedstawicielem delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Żoliborz dbając o bezpieczeństwo osób starszych odwiedzili Dom Seniora „Piękny Brzeg” przy ul. Popiełuszki 16.

Spotkanie poświęcone było zagrożeniom z jakimi starsze osoby mogą spotkać się w codziennym życiu. W trakcie spotkania policjanci przypomnieli seniorom o metodach wyłudzania przez oszustów pieniędzy metodami na „wnuczka”, „policjanta” oraz wskazali, jak można uniknąć stania się ofiarą tego rodzaju przestępstwa. Ponadto funkcjonariusze szczegółowo omówili zasady bezpiecznego poruszania się pieszych, rowerzystów i kierowców samochodów, zwrócili uwagę na możliwe zagrożenia i wskazali jak ich unikać. Seniorom przypomniano również o właściwym zabezpieczeniu dokumentów tożsamości, jak i postępowaniu w przypadku ich utraty.

Uczestnicy spotkania chętnie dzielili się spostrzeżeniami, zadawali liczne pytania oraz przestrzegali innych opowiadając o własnych doświadczeniach.

Podczas spotkania pracownik Delegatury BBiZK w Dzielnicy Żoliborz wręczył zebranym ulotki informacyjne oraz kalendarze na 2018 r. ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Bezpieczny Senior – spotkanie na Żoliborzu. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Bezpieczny Senior – spotkanie na Żoliborzu. Fot. BBiZK