null

Bezpieczny senior w domu i podróży

Drukuj otwiera się w nowej karcie
BBiZK. Bezpieczny senior w domu i podróży
BBiZK. Bezpieczny senior w domu i podróży

W dniu 17 maja br. w Dziennym Domu Dla Osób Starszych przy ulicy Lentza 35 w Warszawie, odbyło się spotkanie z seniorami dzielnicy, którego organizatorem była Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wilanów.

Komendant Komisariatu Policji Warszawa Wilanów wraz z Naczelnikiem Wydziału Prewencji omówili oszustwa polegające na wyłudzaniu pieniędzy i kosztowności od osób starszych metodami na „wnuczka”, „policjanta”, „prokuratora” itp. Prelegenci przedstawili modele zachowań oraz charakterystyczny wygląd sylwetki człowieka i sposób poruszania się (sylwetka pochylona, zgarbiona, wzrok spuszczony na chodnik, brak pewności siebie itp.), które mogą zachęcić przestępcę do zaatakowania konkretnej osoby.

Nasi seniorzy dowiedzieli się, jak zabezpieczyć bagaż, podczas podróży środkami komunikacji miejskiej, jak się zachować podczas napadu, czy warto narażać swoje życie i zdrowie dla przedmiotów, które chce zabrać potencjalny złodziej, jak zabezpieczyć karty kredytowe, karty bankomatowe oraz dokumenty tożsamości.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, podczas którego podopieczni Dziennego Domu Dla Osób Starszych czynnie uczestniczyli w bloku dyskusyjnym, podając przykłady wydarzeń z życia wziętych.

Na koniec - uczestnicy otrzymali ulotki promujące bezpieczne zachowania oraz elementy odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Bezpieczny senior w domu i podróży. Fot. BBiZK
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Bezpieczny senior w domu i podróży. Fot. BBiZK
Bezpieczny senior w domu i podróży. Fot. BBiZK