null

Bezpieczny Senior w dzielnicy Bielany

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Bezpieczny Senior w dzielnicy Bielany Fot. BBiZK
Bezpieczny Senior w dzielnicy Bielany Fot. BBiZK

17 października br. w Urzędzie dzielnicy Bielany odbyła się debata pt. „Bezpieczny senior”. Wydarzenie zostało przygotowane przez Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego we współpracy z Wydziałem Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

W warsztatach udział wzięli funkcjonariusze i eksperci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V, Straży Miejskiej m.st Warszawy, Zarządu Dróg Miejskich, Miejskiego Rzecznika Konsumentów oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz 50 seniorów.

Policjanci z Wydziału ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KRP Warszawa V przekazali informacje dotyczące sposobów postępowania w przypadku działania oszustów metodami "na wnuczka" i "na policjanta". Natomiast zbliżające się Święto Zmarłych było pretekstem aby przypomnieć, że tereny cmentarzy to miejsca, gdzie pojawiają się kieszonkowcy.

W kolejnej części przedstawicielki Zarządu Dróg Miejskich omówiły realizowaną przez Urząd m.st. Warszawy kampanie społeczną: „Obudź się”. Na ekranie w sali widowiskowej zaprezentowano specjalnie przygotowane spoty telewizyjne – jeden skierowany do pieszych, a drugi do kierowców.

Podczas ostatniego wykładu przedstawicielki Miejskiego Rzecznika Konsumentów oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przedstawiły najważniejsze zagadnienia z zakresu prawa cywilnego – przede wszystkim umów zawieranych na odległość oraz procedur przyznawania świadczeń przysługujących seniorom.

Na koniec spotkania wszyscy seniorzy otrzymali ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego odblaskowe gadżety i materiały informacyjne.