null

Bezpieczny wykład dla seniorów z Targówka

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przywitanie uczestników wykładu przez przedstawiciela klubu osiedlowego, Policji i Kierownika Delegatury.
Zajęcia dla seniorów o bezpieczeństwie | Autor: BBiZK

Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w wykładzie o bezpieczeństwie w ramach kampanii „Policjant? Wnuczek? A może oszust” oraz „Pieszy widoczny to pieszy bezpieczny”.

Spotkanie zostało zorganizowane 17 listopada 2022 r. w klubie osiedlowym „Lira” wspólnie przez przedstawiciela Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Targówek oraz policjantki z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.

Na początku spotkania funkcjonariuszki przedstawiły najpopularniejsze metody oszustw takie jak: na wnuczka, na policjanta lub na administratora. Krok po kroku omówiły schemat działania oszustów oraz przebieg przykładowej sytuacji. Funkcjonariuszki przestrzegały, że oszust działa na emocje poprzez manipulację osoby poszkodowanej, wywierając często presję czasu. Prosiły, aby każdą otrzymaną informację zweryfikować z kimś bliskim z rodziny lub przyjaciół. 

Zebrani seniorzy bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Kilkoro z nich omówiło z policjantkami swoje doświadczenie z oszustami. Okazuje się, że seniorzy poprzez edukację, opanowanie i zdrowy rozsądek potrafią zapobiegać oszustwom. Poprzez wsparcie i wspólną wymianę doświadczeń czują się bezpieczniejsi.

Dodatkowo, w ramach kampanii „Pieszy widoczny to pieszy bezpieczny” Kierownik Delegatury BBiZK w Dzielnicy Targówek wytłumaczył seniorom, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych. Każdy uczestnik spotkania otrzymał opaskę odblaskową, która zwiększa widoczność pieszego po zmroku, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.